Menu Česky

TR-THERAPY

TR-Therapy (Targeted Radiofrequency Therapy - Selektivní radiofrekvenční terapie) dodává vysokofrekvenční elektromagnetické vlnění do požadované tkáně, což vede nejen k selektivní tkáňové hypertermii. Díky tomuto mechanismu pacienti cítí okamžitou úlevu od bolesti, dochází k uvolnění stažených svalů, zmírnění otoků a k podpoře regenerace tkáně i rychlosti hojení. Bezprostřední terapeutický účinek pacient okamžitě vnímá a tento efekt přetrvává dlouho po terapii. Kombinace manuální zručnosti terapeuta a BTL-6000 TR-Therapy činí z této léčebné koncepce nejmodernější terapii nabízející okamžité výsledky.

INDIKACE

th_hp-video

TR-Therapy v akci

Léčebné účinky

Atermické

Průchod střídavého proudu tkání vede k rychlejšímu pohybu iontů, zvýšení aktivity lymfatického systému a to bez termického účinku.

Termické

Tepelné účinky léčby jsou založeny především na vazodilataci (rozšíření cév), která vede k cílenému lokálnímu prokrvení. Důsledkem je uvolnění svalů, zvýšené okysličení, přísun živin a podpora hojení.

Redukce otoků

TR-Therapy mění propustnost kapilár a tím napomáhá snížení otoků.

Dozvědět se více

Protizánětlivé účinky

TR-Therapy urychluje metabolismus buněk a vstřebávání zánětlivých mediátorů.

Dozvědět se více

Absorbce toxinů

TR-Therapy aktivuje lymfatický systém a zrychluje jeho oběh (např. po tréninku nebo při rekonvalescenci).

Dozvědět se více

Podpora hojení

TR-Therapy podporuje hojení na makroskopické i buněčné úrovni.

Dozvědět se více

Relaxace svalů

TR-Therapy zvyšuje lokální teplotu a dochází k výrazné vazodilataci. Rozšířením cév se svaly více prokrví a uvolní.

Dozvědět se více

Analgetický účinek

Analgezie je hlavním léčebným účinkem TR-Therapy. Úleva od bolesti je výsledkem všech výše uvedených efektů terapie.

Dozvědět se více

TERAPEUTICKÝ
POSTUP

Určete
problematickou oblast

Umístěte
neutrální elektrodu

Aplikujte
vodivý krém

Použijte
kapacitní režim

Použijte
resistivní režim

th_hp-video-2

Terapeutický postup krok za krokem

PRINCIP TR-THERAPY

TR-Therapy (Targeted Radiofrequency Therapy - Selektivní radiofrekvenční terapie) dodává vysokofrekvenční elektromagnetické vlnění do požadované tkáně, což vede nejen k selektivní tkáňové hypertermii. Dva různé režimy (kapacitní a rezistivní) selektivní radiofrekvenční terapie poskytují přesnou a účinnou léčbu cílenou do specifické tkáně. Kapacitní elektroda se zaměřuje na léčbu svalů. Rezistivní elektroda působí naopak na tkáně s vyšším odporem, jako jsou svalové úpony, šlachy a vazy. Bylo vědecky prokázáno, že přináší takové terapeutické účinky, jako je okamžité a výrazné snížení bolesti, uvolnění hypertonických svalů, redukce otoků, podpora regenerace a hojení tkání.

img_mechanism-01

FAQ

Bude mě ošetření TR-Therapy bolet?

Ne, TR-Therapy ošetření nebolí. Terapie je velmi příjemná a pacienti cítí pouze teplo a okamžitou úlevu od bolesti.

Za jak dlouho po terapii pocítím úlevu?

TR-Therapy má okamžitý účinek. Úleva od bolesti nastává v průběhu terapie a přetrvává i dlouho po jejím ukončení.

Pro koho je terapie TR-Therapy vhodná?

TR-Therapy je vhodná pro profesionální i amatérské sportovce, ale také běžné pacienty. Zda je pro Vás TR-Therapy vhodná, konzultujte se svým terapeutem.

Jaký je rozdíl mezi TR-Therapy a Tecar?

Jak TR-Therapy, tak terapie Tecar jsou založeny na distribuci radiofrekvenční energie do tkání. Tecar je italská zkratka pro "transferimento energetico capacitivo". Tato metoda byla vyvinuta v roce 1970 a v průběhu let se neměnila. TR-Therapy pracuje na podobném principu jako Tecar, ale byla vyvinuta teprve nedávno, aby splnila požadavky moderních fyzioterapeutů, ale i těch nejnáročnějších pacientů. Jak z hlediska bezpečnosti, tak hlavně účinnosti této terapie.  

Je TR-Therapy nebezpečná?

Přestože TR-Therapy využívá elektrický proudu, je velmi bezpečná. Tento proud je pacientem vnímán pouze jako příjemné teplo. Terapeut během ošetření komunikuje s pacientem, aby předešel jakýmkoli vedlejším efektům. Terapie je příjemná a relaxační. Jedinečná technologie Dynamic Impedance Control, která upravuje výkon zařízení na konkrétním místě aplikace, zajišťuje maximální bezpečnost této terapie.

Je léčba s TR-THERAPY trvalá?

Každý člověk je jiný. Záleží na daném pacientovi a na dalších okolnostech. TR-Therapy přináší okamžitou a dlouhotrvající úlevu. Výsledky léčby jsou závislé na momentální kondici pacienta a na jeho životním stylu.

Pokud máte další dotazy, prosím  Napište nám

Spoušťové body v oblasti krční páteře

Soušťové body (Trigger points) jsou charakteristické změny lokálního svalového napětí, nadměrně citlivá místa ve svalech, které způsobují bolest a omezení pohybu. Bolest se často projevuje v tzv. zóně přenesené bolesti, charakteristické pro daný bod. Terapeut určí problematickou oblast. Kapacitní režim TR-Therapy zvyšuje průtok krve v ošetřované oblasti. V dalším kroku, rezistivní režim cíleně působí na spoušťové body hlouběji v tkáni. Ještě lepších výsledků léčby a rychlejší úlevy je dosaženo v kombinaci s dalšími terapeutickými metodami (např. pasivní protažení).

Bolest bederní páteře

Bolesti zad patří k deseti nejčastějším příčinám návštěvy lékaře u dospělých. S bolestmi zad se někdy setkalo až 80 % dospělé populace, a tak můžeme hovořit v podstatě o civilizačním onemocnění spojeným s moderním způsobem života. Nejproblematičtější oblastí zad je bederní páteř, jejíž bolesti jsou nejčastěji důsledkem nerovnovážného zatěžování svalů zad, které slouží ke stabilizaci trupu. TR-Therapy zvyšuje prokrvení v dané oblasti a to jak povrchově, tak hloubkově. V kombinaci s měkkými technikami je úleva od akutní i chronické bolesti okamžitá a dlouhotrvající. Účinky TR-Therapy jsou při léčbě bolestí zad potvrzeny profesorem Pavlem Kolářem (Centrum pohybové medicíny).

Bolest krční páteře

Bolesti krční páteře dnes trápí až čtyři z pěti lidí. TR-Therapy napomáhá zmírňovat bolesti krční páteře díky zvýšenému prokrvení postižené oblasti, během kterého dochází k myorelaxaci a uvolnění spoušťových bodů. Kombinací TR-Therapy s manuální terapií postižených svalů, postizometrickou relaxací (PIR) a aktivací svalů je dosaženo rychlejšího a snadnějšího odstranění obtíží.

Bolest ramena

Syndrom zmrzlého ramena je jedním z bolestivých stavů, který omezuje rozsah pohybu v ramenním kloubu. Nejčastější je postupný rozvoj bolestivosti a omezení hybnosti ramenního kloubu po poranění ramene, přetížení či prochladnutí. Bolest a omezení hybnosti často negativně ovlivní běžné činnosti. TR-Therapy může být použita i v akutním stavu, v tom případě se využívá jejích atermických účinků ke snížení otoku nebo zánětu.
U chronických stavů se využívá především tepelné složky terapie. TR-Therapy snižuje bolest a umožňuje pacientovi návrat ke každodenním činnostem bez bolesti.

Zánět šlach

Přetížení struktur pohybového aparátu často vede k jejich poškození. V případě šlach a úponů dochází k mikroprasklinám. Lidské tělo reaguje na toto poškození zánětlivou reakcí. která je součástí přirozeného procesu hojení. TR-Therapy zvyšuje průtok krve, která do léčené oblasti přináší větší množství živin, kyslíku a dalších látek. V důsledku toho dochází k rychlejší a efektivnější léčbě poškozených tkání.

Syndrom karpálního tunelu

Běžným řešení syndromu karpálního tunelu je chirurgický zákrok, který uvolní struktury uložené v zápěstí. TR-Therapy nabízí neinvazivní řešení. Selektivní radiofrekvenční energie se zaměřuje především na vazy a v kombinaci s mobilizační technikou uvolní postiženou oblast a umožňuje bezbolestnou nechirurgickou obnovu mobility. TR-Therapy může zabránit nepříjemnému chirurgickému řešení této diagnózy.

Bolest kolena

Gonalgie je poměrně častá a zároveň je také nejčastějším příznakem onemocnění kolenního kloubu. Drobné bolesti mohou postupem času přerůst v omezující a nesnesitelné problémy. Bolesti kolen mohou mít nejrůznější původ – následek úrazu, přetěžování při sportu, genetické dispozice atd. Důležitá je prevence, včasná a přesná diagnostika, po níž následuje adekvátní léčba. Použití TR-Therapy v kombinaci s protažením zkrácených struktur vede k úlevě, okamžitému zvýšení rozsahu pohybu a může zabránit operaci. Pokud je chirurgický zákrok nezbytný, může být TR-Therapy použita pro rychlejší pooperační rekonvalescenci.

Poúrazový otok

Otok (např. v oblasti kotníku) se vyskytuje jako součást podrtvnutí, zánětlivého onemocnění, nebo v důsledku nedostatečnosti lymfatického systému. Pokud se neléčí v akutním stádiu, může se stát chronickým. TR-Therapy velmi efektivně odstraňuje otoky. TR-Therapy sníží propustnost kapilár způsobenou traumatem a zvýší aktivitu lymfatického systému, což vede k rychlejšímu odvodnění, hojení a vstřebávání otoků. Fyzioterapeutka Mgr. Monika Házová popisuje své zkušenosti s léčbou distorze kotníku: “Hned po první aplikaci pacient uváděl snížení bolesti, napětí i otoku. Po dalších čtyřech terapiích, které byly prováděny 2x týdně, byl pacient téměř bez obtíží, plně nohu zatěžoval. Doba rekonvalescence se tak zkrátila téměř o polovinu.”

Regenerace svalů

V důsledku vyšší fyzické aktivity se zvyšuje produkce kyseliny mléčné. Kyselina mléčná krystalizuje, zůstává ve svalech a způsobuje svalovou únavu, bolest až křeče, které vydrží i několik dní. TR-Therapy bolest okamžitě zmírňuje. TR-Therapy můžete použít buď přímo na místě během tréninku nebo bezprostředně po něm.

Uvolnění hypertonických svalů

Výskyt spoušťových bodů ve svalech je výsledkem přetěžování. Kombinace selektivní radiofrekvenční terapie a izotermické nebo izotonické svalové kontrakce koncentruje teplo do stažených svalů. TR-Therapy tato vlákna uvolňuje a vede k jejich opětovnému začlenění do svalové souhry. TR-Therapy umožňuje rychlejší a bezbolestný návrat do každodenního života nebo tréninku.

Redukce otoku

TR-Therapy zrychluje metabolizmus buněk a tím dochází k rychlejší absorbci otoku. TR-Therapy úspěšně léčí akutní i chronické otoky zvýšením činnosti lymfatického systému.

Protizánětlivé účinky

Přetížení struktur pohybového aparátu často vede k jejich poškození. Lidské tělo reaguje na poškození zánětlivou reakcí, která je součástí přirozeného procesu hojení. TR-Therapy zvyšuje průtok krve, která do poškozené oblasti přináší větší množství živin, kyslíku a dalších látek. V důsledku toho dochází k rychlejší a efektivnější léčbě tkání.

Absorbce toxinů

Při fyzické aktivitě produkuje naše tělo nadměrné množství kyseliny mléčné, která ve svalech krystalizuje a způsobuje bolest. TR-Therapy použijte před, bezprostředně po tréninku nebo během rekonvalescence. Aktivuje se tak lymfatický systém a dojde k rychlejšímu oběhu a rychlejší absorpci kyseliny mléčné. Svaly se uvolní a jsou připraveny k dalším výkonům.

Podpora hojení

Prohříváním léčené oblasti dochází ke zvýšení průtoku krve, která do oblasti zranění přináší více kyslíku, živin a obranných látek a tím hojení urychluje. Zároveň dochází k výraznému zrychlení buněčného metabolismu. TR-Therapy používáme během nebo bezprostředně po tréninku. Efekty TR-Therapy jsou okamžité.

Relaxace svalů

TR-Therapy způsobuje lokání hypertermii a vazodilataci. Díky rozšířeným cévám je krevní zásobení zvýšené, což vede k relaxaci a uvolnění svalů.  Efektu svalové relaxace se využívá při léčbě různých stavů, například trigger pointů, svalového hypertonu různého původu a zvyšuje pohyblivost zkrácených svalů.

Analgetický účinek

Úleva od bolesti je výsledkem kombinace všech výše uvedených termických i atermických účinků, protože bolest může být způsobena otokem, svalovou křečí, svalovým zraněním nebo zánětem. Analgezie je hlavním léčebným účinkem této revoluční terapie.

Vyberte jazyk

Zavřít oznámení